شستشوی پتو در کارخانه قالیشویی

پتو یکی از لوازم گرمایشی می باشد که در منازل، اسایشگاه، بیمارستان و‌ مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

ارائه خدمات شستشوی انواع پتو و روفرشی

شاید بسیاری از افراد ندانند که شستشوی پتو و روفرشی هم جزو فعالیت هایی است که در کارخانه قالیشویی انجام می‌ شود. این کارخانه ها می‌ تواند مدل های مختلف روفرشی و پتو را با مواد شوینده مناسب شستشو داده و در اسرع وقت به مشتریان تحویل دهد.


پتو نیز مانند هر جسم دیگری هر چند وقت یک بار به شستشو احتیاج دارد تا کیفیت و زیبایی آن حفظ شود به همین دلیل مراکز زیادی مانند قالیشویی ها در زمینه شستشو انواع پتو ها تخصص و مهارت پیدا کرده اند و شستشو پتو را جزو خدمات خود قرار داده اند. شستشو پتو ها در کارخانه های قالیشویی با توجه به نکات لازم شسته می شوند تا کیفیت و زیبایی آن ها پس از شستشو به طور کامل حفظ شود. برخی از این نکات را در موارد زیر ذکر می کنیم.

۱- شستشوی پتو ها باید با شوینده های نرم کننده انجام شود تا پتو کیفیت و زیبایی خود را به طور کامل حفظ کند به همین دلیل کارخانه های قالیشویی برای شستشو پتو ها از شوینده های مرغوب و با کیفیت استفاده می کنند تا پس از شستشو سطح پتو کاملا نرم و لطیف باقی بماند.

۲- برخی از پتو به دلیل نحوه نگهداری آلودگی های بیشتری دارند و لکه های مختلف بر روی آن دیده می شود به همین دلیل برای شستشو آن نباید از هر شوینده ای استفاده کرد به همین دلیل کارخانه های قالیشویی برای از بین بردن لکه ها به صورت کاملا تخصصی و اصولی عمل می کنند و هر کدام از لکه ها را به صورت جداگانه از بین می برند و سپس اقدام به شستشو کلی پتو می کنند.

شستشوی پتو در کارخانه قالیشویی

۳- در کارخانه های قالیشویی برای خشک کردن پتو ها ابتدا پتو را با دستگاه مخصوص آبگیری می کنند و سپس درون دستگاه خشک کن قرار می دهند تا پتو بدون هیچ گونه آسیبی به طور کامل خشک شود.

۴- برخی از پتو ها دچار پارگی، سوختگی و… هستند و کارخانه های قالیشویی از شستشو پتو هایی که پارگی و آسیب دیدگی های زیادی دارند خودداری می کنند و در صورت رضایت مشتری اقدام به ترمیم می کنند.

۵- شستشو پتو ها را نباید با آب گرم انجام داد به همین دلیل کارخانه های قالیشویی هنگام شستشو پتو ها دمای آب را نسبت به جنس و شرایط پتو دمای آب را تنظیم و مراحل شستشو را آغاز می کنند.

۶- شستشو پتو ها را نباید با فرچه های ضخیم و زبر انجام داد به همین دلیل کارخانه های قالیشویی برای شستشو پتو ها از فرچه های نرم استفاده می کنند تا پتو در حین شستشو آسیبی نبیند و زیبایی و کیفیت خود را از دست ندهد.
شستشو پتو ها در کارخانه های قالیشویی جزو بهترین روش های شستشو می باشد به همین دلیل می توانید برای شستشو به قالیشویی ها مراجعه کنید به دلیل این که شستشو پتو ها در قالیشویی ها با ضمانت و زیر نظر متخصصین انجام می شود تا هیچ مشکلی در حین شستشو برای پتو به وحود نیاید.

شستشوی روفرشی و پتو در مراکز قالیشویی

پتو و روفرشی یکی از لوازمی می باشد که در مراکز قالیشویی مورد شستشو قرار گرفته می شوند. شستشو پتو و روفرشی در کارخانه های قالیشویی، ویژگی های مختلف و بسیاری دارد که برخی از آن ها را توضیح می دهیم.

۱- در کارخانه های قالیشویی برای شستشو پتو و روفرشی از دستگاه های مخصوص استفاده می کنند تا سطح پتو و روفرشی پس از شستشو مانند روز اول دیده شود و هیچ آسیبی مانند نخ کش شدن یا ساییده شدن به وجود نیاید.

۲- در مراکز قالیشویی بیش از حد از شوینده های لکه بر یا سفید کننده استفاده نمی کنند به دلیل این که ممکن است پتو یا روفرشی رنگ خود را از دست دهد و سایه‌ روشن ایجاد شود.

۳- یکی از ویژگی های شستشو پتو و روفرشی در قالیشویی ها این است که در مصرف آب صرفه جویی می شود به دلیل این که دستگاه هایی در قالیشویی استفاده می شوند، آب زیادی مصرف نمی کند و در مصرف آب به طور کامل صرفه جویی می شود.

۴- در قالیشویی ها به دلیل این که شستشو پتو و روفرشی را با دستگاه های اتومات انجام می دهند، در زمان نیز صرفه جویی می شود و پتو و روفرشی و‌… در کمترین زمان به مشتری تحویل داده می شود.

شستشوی روفرشی و پتو در مراکز قالیشویی

روفرشی ها انواع مختلفی دارند و در جنس های مختلف و بسیاری تولید شده اند و برای شسشتو آن ها نسبت به جنسشان از شوینده های مختلف استفاده می کنند تا پس از شستشو کاملا تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و لکه شوند. روفرشی ها به دلیل محلی قرار گیری خود زود به زود آلوده می شوند و نمای خود را از دست می دهند به همین دلیل بهترین روش شستشوی آن ها سپردن به قالیشویی می باشد تا به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای مورد شستشو قرار بگیرد.
همچنین شستشو انواع پتو ها در جنس های مختلف در مراکز قالیشویی به صورت کاملا اصولی انجام می شوند تا پس از شستشو هیچ گونه آسیبی نبیند و کیفیت خود را حفظ کند‌.
در قالیشویی های معتبر تمامی کارکنان و نیرو ها با تجربه و حرفه ای هستند و در این زمینه ها تخصص و مهارت کافی دارند به همین دلیل برای شست و شو قالیشویی های معتبر را انتخاب کنید تا هیچ گونه نگرانی بابت خرابی فرش، پتو، روفرشی، تابلو و.‌. باقی نماند.
قالیشویی های معتبر هر چند وقت یک بار دستگاه ها و ابزار هایی که برای شستشو روفرشی، پتو و…استفاده می شوند تا بررسی می کنند تا در صورت وجود خرابی و آسیب دیدگی اقدام به تعویض آن ها می کنند تا برای شستشو از ابزار آلات و دستگاه های کاملا سالم و پیشرفته استفاده شود.
روفرشی ها باید به گونه ای شسته شوند که بافتشان دچار آسیب نشود و کیفیتشان مانند روز اول حفظ شود و زمانی که بر روی فرش پهن می شوند مانند روز اول دیده شود.

قیمت شستشوی پتو

شستشو پتو ها در قالیشویی ها به صورت های مختلفی انجام می شود و هزینه آن ها نسبت به شرایط مختلفی تغییر می کنند به همین دلیل دلایل موثر در تعیین قیمت شستشوی پتو را ذکر می کنیم.

۱- یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت شستشوی پتو، متراژ پتو می باشد به دلیل این که شستشو پتو های کوچک تر، زمان کمتر، شوینده کمتر و… مصرف می کند اما پتو های متراژ بالا برعکس پتو های کوچک شوینده ی بیشتر و وقت بیشتری برای شستشو نیاز دارد.

۲- یکی دیگر از عوامل موثر در شستشو پتو ها، جنس پتو می باشد. پتو ها انواع مختلفی دارند و برخی از آن ها ارزش بیشتری نسبت به پتو های دیگر دارند به همین دلیل مراکز قالیشویی برای شستشو آن ها به صورت حرفه ای تر عمل می کند و هزینه ی شست و شوی آن را نسبت به پتو های دیگر بالا تر در نظر می گیرد.

۳- برخی از پتو ها آلودگی های بسیار زیادی دارد و برای شستشو به شستشوی دوباره احتیاج است تا کاملا تمیز شوند و اگر فرش به چنین روندی نیاز داشته باشد هزینه شستشوی بالاتر می رود.

قیمت شستشوی پتو

۴- پارگی، سوختگی و… پتو ها در هزینه شستشوی پتو کاملا موثر است به دلیل این که نمی توان پتو های پاره و سوخته و..‌ را مورد شستشو قرار داد و قبل از شستشو به ترمیم و رفو احتیاج دارند تا برای شستشو آماده شوند و ترمیم و رفوی پتو هزینه ی جداگانه ای باید پرداخت شود به همین دلیل هزینه شستشوی پتو بالا تر می رود.

۵- نحوه شستن پتو در قیمت شستشوی پتو کاملا موثر است. در قالیشویی ها پتو ها را به روش های مختلفی مورد شستشو قرار می دهند و شایع ترین روش های شستشو، به صورت دستی و ماشینی می باشد. شستشوی پتو ها به صورت دستی وقت گیر تر و زحمت بیشتری می خواهد به همین دلیل هزینه شستشوی پتو به صورت دستی نسبت به روش ماشینی بیشتر است.
شستشو پتو ها را بهتر است که به موقع انجام دهید و اگر مدت زمان طولانی پتو را مورد شستشو قرار نداده اید بهتر است که برای شستن آن اقدام کنید تا کاملا تمیز شود و کیفیت اولیه آن حفظ شود.
پتو ها اگر به مدت طولانی شسته نشود، بوی بدی از خود ایجاد می کنند و افراد را آزار می دهد. بهترین زمان شستشو پتو ها معمولا فصل تابستان می باشد اما می توان در هر فصلی پتو ها را مورد شستشو قرار داد به دلیل این که در قالیشویی ها برای خشک کردن پتو ها از دستگاه های خشک کن استفاده می کنند و پتو در کمترین زمان به طور کامل خشک می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها